بوکسور 22 ساله و چپ گارد ایرلند جنوبی یکی از بهترین بوکسورهای وزن 81 کیلوگرم دنیا به حساب می آید. 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، 26 بوکسور در وزن 81 کیلوگرم سهمیه المپیک 2016 ریو را کسب کرده اند که احسان روزبهانی بوکسور شایسته کشورمان نخستین بوکسوری بود که از طریق رقابت های نیمه حرفه ای (APB) به المپیک 2016 ریو راه یافت.

اما یکی از رقیبان سرسخت و صاحب نام روزبهانی در المپیک، "جوسپ وارد" ایرلندی خواهد بود."وارد" که با کسب مدال نقره رقابت های قهرمانی جهان دوحه قطر به المپیک رسیده یکی از پرافتخارترین مشتزنان این وزن در دنیا محسوب می شود.

این بوکسور اهل ایرلند جنوبی در 5 سال اخیر در اوزان 69، 75 و 81 کیلوگرم مبارزه کرده و در تمام اوزان در اروپا به قهرمانی رسیده است و نایب قهرمانی جهان و طلای جوانان جهان را در کارنامه دارد.

وی یکی از بوکسورهای حاضر در رقابت های نیمه حرفه ای (APB) است و قرار بود اوایل امسال مقابل روزبهانی قرار گیرد که بدلیل مصدومیت، این مبارزه منتفی شد.

همچنین این بوکسور ایرلندی به دلیل آسیب دیدگی دو دیدار دیگر در رقابت های نیمه حرفه ای را از دست داده است.

 

"جوسپ وارد" در حال حاضر در رنکینگ APB چهار پله پایینتر از روزبهانی و در رده پنجم قرار دارد و رنکینگ جهانی نیز نفر سوم است.

منبع : محمدحسین قنبرپور |آشنایی با حریفان احسان روزبهانی/"جوسپ وارد" قهرمان چپ گارد ایرلندی
برچسب ها : بوور ,روزبهانی ,رقابت ,ایرلندی ,جهان ,قهرمانی ,نیمه حرفه ,جوسپ وارد ,قهرمانی جهان ,احسان روزبهانی ,المپیک 2016